JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Na Slovensku sa stále obchoduje s deťmi s cieľom núteného sobáša. Obeťou takéhoto konania sú podľa MPSVR už 12-ročné dievčatá

SLOVENSKO: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR upozorňuje na stálu problematiku obchodovania s deťmi s poukázaním na nútené sobáše. V súvislosti s tým pripravilo nové informačné materiály a pripomína pozíciu koordinátora ochrany detí pred násilím, ktorých pôsobí v 46 okresoch už 55. TASR o tom informovali z tlačového odboru MPSVR SR.

Problém s detskými sobášmi je najmä v Nitrianskom kraji.

„Od  minulého roka intenzívne riešime problematiku detských sobášov najmä v zasiahnutom regióne Nitrianskeho kraja,“ hovorí riaditeľka Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch Mária Vargová. V súvislosti s tým pripravilo stredisko spolu s rezortom spoločný leták „Nútené detské sobáše ako forma obchodovania s ľuďmi“.

Jeho cieľom je upozorniť na rizikové faktory, ktoré by mohli viesť k obchodovaniu s deťmi. Leták sa zatiaľ chystá rezort distribuovať prostredníctvom online komunikácie, ale aj regionálnych koordinátorov ochrany detí pred násilím. Dodatočne sa bude rozširovať do škôl a na miesta, kde sa ľudia stretávajú. „Náš odborný tím intenzívne pracuje na komplexnom materiáli, pričom po skončení sa opatrení v súvislosti s COVID-19 plánujeme aj realizáciu multidisciplinárnych stretnutí na túto tému,“ dodáva Vargová.

V súvislosti s problematikou pripomína rezort práce štatistiku, podľa ktorej bolo od roku 2015 odhalených na Slovensku viac ako 12 prípadov obchodovania s deťmi s cieľom núteného sobáša. Obeťou takéhoto konania sú podľa MPSVR už 12-ročné dievčatá.

Odeslat komentář