JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Nemecko sa stáva kráľovstvom drogových dílerov z Afriky: Polícia je opatrná, lebo BlackMatterLives. Díleri kraľujú i v Mannheime

NEMECKO: Kolín, Berlín, Hamburg, Mníchov, Stuttgart, Hannover, Frankfurt,….nielen najväčšie nemecké veľkomestá, ale aj stredne veľké mestá medzi 100 000 až 400 000 obyvateľov sú čoraz viac zaplavované drogovými dílermi najmä z Afriky.

Odkedy nemeckí politici,  predovšetkým Zeleni a Ľavica, čiastočne SPD, ako aj ich devótne „nezávislé“ médiá (napr. Berliner Zeitung, Tagespiegel,…) začali diskriminovať vlastnú políciu tým , že ju obvinili z toho, že pri kontrolách osôb  a pri iných policajných zásahoch diskriminuje tých, ktorí nie sú bieli, je nemecká polícia maximálne zneistená. Policajti sa obávajú toho, že ich ľahko možno označiť za rasistov a či neonacistov.

To všetko spôsobilo zavedenie antidiskriminačného zákona berlínskym Senátom, kde vládne koalícia SPD, Zelení, Ľavica.

In Deutschlandfunk sa k tomu vyjadril Benjamin Jendro, hovorca policajných odborov Berlín:

„Väčšina drogových dílerov je z Afriky.  V zmysle nového zákona môžu polícii kedykoľvek pohroziť s trestným oznámením, že boli pri kontrole diskriminovaní, pričom na základe niektorých takýchto udaní sa môže stať, že policajti dostanú príkaz, aby určité kontroly nerobili. To bude mať za následok, že čoraz viac policajtov nebude chcieť robiť prevetívne zásahy, ale len úplne nevyhnutné zásahy.“

To všetko prefíkaní africkí drogoví díleri samozrejme vedia a veľké zneistenie polície aj využívajú.

Inými slovami – čo Jendro nemohol povedať priamo – policajti sa začali obávať afrických kriminálnikov, ktorí od Senátu dostali možnosť robiť z nich rasistov.

Zákon platí ešte len dva mesiace, ale obchod s drogami už z toho ťaží nebývalým spôsobom.

V jeho zmysle musia policajti veľmi precízne všetko dokumentovať a dokazovať, že pri zásahoch proti delikventom, ktorí nemajú bielu pleť sa nedopustili ničoho, čo by mohlo byť čo len najmenším náznakom rasizmu.

Napríklad v Mannheime (300 000 obyvateľov) – ako som sa dozvedel od môjho policajného informanta – bol ešte donedávna relatívne malý obchod s drogami. To sa odrazu pred niekoľkými týždňami extrémne zmenilo. Do mesta prišli dva silné drogové africké gangy.

A jeden z nich – všetko urastení a agresívni mladí muži z Gambie – obsadil pre svoje obchody viaceré časti Mannheimu, okrem iného aj centrum mesta.

Polizeipräsidium Mannheimu nariadilo vytvorenie veľkej policajnej skupiny s krycím menom Rauschgift (Drogy), ktorú tvorilo niekoľko desiatok policajtov a ich úlohou bolo sledovanie a pozorovanie členov drogového gangu, pričom viacerí ich sledovali v civile a nadväzovali s nimi ako potenciálni zákazníci kontakty za účelom odhalenia ich trestných činov.

Za normálnych okolností – pred zavedením nezmyselného berlínskeho zákona – by celá vec bola prebehla rýchlo a efektívne.

Teraz, keď sú policajti zastrašovaní vlastnými politikmi, tak to trvalo viac ako 6 týždňov, kým prišlo k policajnému zásahu. Pričom, ako mi bolo povedané, policajti mali zadokumentovaných už viac ako 100 deliktov nedovoleného obchodovania s drogami a pritom identifikovali niekoľko desiatok dílerov.

A až potom sa konečne odvážili zatknúť len šiestich z nich a oznámiť to prokurátorovi, ktorý požiadal Hlavný súd Mesta Mannheim, aby vydal na nich zatýkací rozkaz. Medzi časom sú všetci šiesti už v mannheimskej väznici.

Napriek veľkej opatrnosti a korektnosti policajtov pri ich akcii sa policajti, ktorí dílerov zatýkali, musia obávať, že právnici dílerov ich obvinia z rasizmu.

Roman Bednár

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář