Pátek, 17 června, 2022
CZ24.NEWS

JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

  • Hlavní
  • Česko
  • Slovensko
  • Svět
  • Politika & Lid. práva
  • Ekonom & Byz
  • Komentáře
  • Historie Války Army
  • Věda & Tech
  • Islam Teror Migrace
  • Eko & Klima
  • Zdraví & Covid
No Result
Zobrazit více
  • Hlavní
  • Česko
  • Slovensko
  • Svět
  • Politika & Lid. práva
  • Ekonom & Byz
  • Komentáře
  • Historie Války Army
  • Věda & Tech
  • Islam Teror Migrace
  • Eko & Klima
  • Zdraví & Covid
CZ24.NEWS
No Result
Zobrazit více

NOVELA PANDEMICKÉHO ZÁKONA – TVRZENÍ VS. REALITA – Zkrácený právní rozbor s argumenty

1. února 2022
v ČR, Ekonom & Byz, Hlavní, Komentáře, Politika & Lid. práva, ZDRAVÍ & COVID
Zvětšovač písma:
A A A
Brusel svěřil utváření konceptu právního státu neziskovkám

image_pdfStáhnout PDF
Sledujte nás na Telegramu: 👉  @cz24news

ČESKO: Novela pandemického zákona – tvrzení vs. realita

Vážení,

poslední dobou koluje mezi zástupci Parlamentu České republiky k otázce novely tzv. pandemického zákona několik argumentů Vlády ČR na podporu jejího schválení.

Dovolili jsme si tyto argumenty okomentovat na základě skutečného znění návrhu novely tak, abyste měli skutečnou možnost důkladně zvážit její schválení i důvody, které nás vedou k žádosti, abyste novelu neschvalovali bez řádné diskuse (a to ani za cenu dílčích úprav). Jsme nadále přesvědčeni, že návrh novely pandemického zákona povede k likvidaci několika zásadních pojistek demokracie a zavede do našeho právního řádu nástroje typické pro totalitní systémy vládnutí s omezením moci zákonodárné i soudní.

Tento dokument je Vám plně k dispozici k jakémukoliv dalšímu použití.

Tvrzení Vlády ČR Naše vyjádření Náš komentář
Kompenzační a odškodňovací mechanismy, které by bez ní přestaly existovat a možnost státu pomoci občanům finančně postižených pandemií by byla mnohem obtížnější a menší Novela v otázce náhrady škody neobsahuje žádnou změnu. Režim podle pand. zák. je svým charakterem blízký režimu podle úst. zák. o bezpečnosti a podle kriz. zák. – obdobná úprava odškodnění by byla žádoucí
Soudní přezkum a také pravidelné zhodnocování nastavených opatření ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR a hygienických stanic. Tato zhodnocení budou pravidelně předkládána Poslanecké sněmovně a tím bude zajištěn kontinuální dohled nad jejich dopadem na veřejnost Novela vypouští přednostní projednání mimořádných opatření, která pozbyla v průběhu řízení o jeho zrušení účinnost. Při původním znění pandem. zák. existovala možnost dozvědět se zhruba do 3 měsíců, v čem spočívala vadnost zrušeného opatření, takže MZ bylo nuceno svůj právní názor v násl. opatření upravit. Bez přednostního projednání opatření, která pozbyla v průběhu řízení účinnost, tuto výhodu ztratíme. Bude-li MZ neustále opatření měnit (což dosavadní praxe potvrzuje), pak zrušené opatření nebude projednáno přednostně. Když o něm bude rozhodnuto třeba za dva roky, pro nápravu příp. současného bezpráví bude pozdě.
Možnost ministerstev obrany a vnitra vydávat speciální opatření JEN pro jim podřízené ozbrojené složky. Tento mechanismus je obdobný jako v dalších platných zákonech a ukončuje nesystémové řešení, kdy civilní Ministerstvo zdravotnictví ČR vydávalo opatření i pro ozbrojené složky Pandemie covid-19 zasahuje celou společnost. Neexistuje jediný důvod, proč umožnit MV nebo MO zavádění jiných pravidel, než těch, která platí obecně. Argument o nesystémovosti není podložen a není pravdivý. Existuje obava, že by toto ustanovení mělo za následek nestejné zacházení bez právního důvodu, a umožnilo by tak diskriminaci určitých skupin osob bez jakéhokoliv legitimního důvodu.
Proces ukládání karantén a izolací, které bude možné provést ústně nebo písemně, a to i prostřednictvím komunikace na dálku (SMS). Tento způsob je nezbytný, při nutnosti vydat denně tisíce či desetitisíce takových rozhodnutí. Bude zajištěna ověřitelnost SMS, aby nevznikala u příjemce nejistota Jde o zcela zásadní zásah do systému správního rozhodování, kdy jsou celá část druhá a třetí správního řádu vyloučeny bez stanovení alternativních pravidel řízení. I čl. 9 Mezinár. paktu o občanských a politických právech vyžaduje v případě omezení svobody použití postupu ve shodě s řízením, které je upraveno zákonem. Občanům nelze odepřít právo na řádný proces, přičemž tímto způsobem nelze zasahovat do ústavně zaručeného práva na svobodu pohybu ani omezit lidi na jejich osobní svobodě. Nezbytnost tohoto procesu navíc není v odůvodnění novely nijak vysvětlena. Argumentace použití „pokynu“ na základě analogie k § 7b zák. č. 64/1986 Sb. není na místě. Toto ustanovení se týká zabavování zboží inspektorem, nikoli omezování svobody, zaručené Listinou základních práv a svobod.
Upřesňuje a definuje oblasti působnosti zákona – tedy přesněji definuje, na které oblasti života (činnosti i místa) lze uplatnit omezení a regulace a na která ne. Tím podstatně zvyšuje právní jistotu Novela zavádí jen nové oblasti regulace, nadto velmi neurčitým způsobem, či ty stávající ještě více rozšiřuje. Právní jistotu naopak svými nově zavedenými vágními formulacemi významně snižuje.
Upřesňuje oprávnění orgánů ochrany veřejného zdraví (např. Ministerstvo zdravotnictví, krajské hygienické stanice apod.), aby v případě pozitivního testu zaměstnance či studenta, mohly konkrétně stanovit podmínky, které zamezí dalšímu šíření nemoci. A také jasně definuje postup od pozitivního antigenním testu do ověřovacího PCR testu V demokratické společnosti je nepřijatelné, aby orgány výkonné moci určovaly způsob zásahu do základních práv a svobod občanů (viz k tomu čl. 2 odst. 2, čl. 4 odst. 1, čl. 4 odst. 2 Listiny základních práv a svobod). Takováto úroveň správního uvážení je z ústavněprávního hlediska nepřijatelná.
Možnost nařídit samoizolacifyzickým osobám, které pobývaly na území státu, v němž existuje zvýšené riziko nákazy. Samoizolaci lze ukončit negativním testem Opět zcela chybí vymezení formy „samoizolace“. To nelze ponechat na úkonech moci výkonné (viz výše). Nadto nelze připustit, aby o omezení ústavního práva na osobní svobodu a svobodu pohybu a pobytu rozhodoval namísto zákonodárného orgánu orgán státní správy, a to bez jakékoliv kontroly (kdo a na základě čeho určí, ve kterých státech existuje zvýšené riziko nákazy?). Viz k tomu čl. 2 odst. 2, čl. 4 odst. 1, čl. 4 odst. 2 a čl. 8 odst. 2 Listiny základních práv a svobod. V nálezu Ústavního soudu ze dne 22.3.2011 sp. zn. Pl. ÚS 24/10 Ústavní soud vyslovil další požadavek na právní úpravu omezující základní práva, a to přesnost, zřetelnost ve formulacích a dostatečnou předvídatelnost. Je třeba si uvědomit, že tato ustanovení pandem. zák. omezují svobodu osobám, které nejsou nemocní a u nichž není ani proveden test, který by zavdával pochybnosti o jejich neinfekčnosti.
Soulad pokut podle pandemického zákona s pokutami upravenými zákonem o ochraně veřejného zdraví. Nicméně změna výše pokut je ve většině případů shodná s původním zákonem Novela měla možnost zajistit korektní udělování pokut s eliminací ukládání tzv. .likvidačních pokut – vede k pravému opaku, což se v rozporu se zásadami správního řízení. Navíc posiluje možnost trestat porušení opatření dle § 69 odst. 1 písm. i) zákona o ochraně veřejného zdraví, což je ustanovení, o jehož řádné aplikaci pochyboval opakovaně i NSS (neboť neobsahuje ani případy, ani způsoby ani meze, jak může státní moc zasahovat do práv lidí). Novela má trestat lidi za porušení opatření obecné povahy, vydaného na základě takto obecného zmocnění: „zákaz nebo nařízení další určité činnosti k likvidaci epidemie nebo nebezpečí jejího vzniku.“
Toto zmocnění dle § 69 odst. 1 písm. i) ZOVZ je zcela v rozporu s čl. 4 Listiny základních práv a svobod: (1) Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod. (2) Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen „Listina“) upraveny pouze zákonem. (3) Zákonná omezení základních práv a svobod musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky. (4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.
Bez pandemického zákona skončí s únorem platnost všech dosavadních opatření a možnost vydávat další. Tím se dramaticky sníží akceschopnost Ministerstva zdravotnictví a krajských hygienických stanic a jejich možností, jak pandemii onemocnění covid-19 účinně čelit. Velká většina mimořádných opatření je vydávána s odkazem i na zákon o ochraně veřejného zdraví. Navíc mají být MZ umožněny zásahy do práv a svobod zaručených Listinou bez jakéhokoliv dostatečného odůvodnění a bez odborné diskuse o jejich účelnosti (typicky zavírání škol, izolace a karantény školáků jsou dnes odbornou veřejností vnímány jako opatření, která nemají pozitivní protiepidemický dopad, naopak ale mají zásadní negativní vliv na psychické, sociální i fyzické zdraví dětí). Není navíc pravdou, že by vláda neměla v rukou nástroj na řízení epidemie.
Na základě poznatků plynoucích z praxe a z judikatur Nejvyššího správního soudu se ukázalo, že opatření, která budou pro boj s onemocněním covid-19 vhodná, nezbytná a účinná, není možné na základě dosavadního znění pandemického zákona vydat, proto došlo k úpravám ve výše zmíněných oblastech. V návrhu novely chybí jakákoliv konkretizace „poznatků z praxe a judikatur“. Tento argument lze tedy chápat tak, že stát obchází systém soudní ochrany (čl. 36 Listiny základních práv a svobod) a princip zákonnosti (čl. 1 odst. 1 Ústavy ČR) tím, že se nepodřizuje rozhodnutím soudní moci, ale změní právní předpisy, jejichž porušení soudní moc namítala.
Vážené sestry a bratři, jsme vedeni maximální snahou ochránit vaše životy a zároveň více nepodlamovat ekonomiku České republiky. Přijetí tohoto zákona na nezbytně nutnou dobu a ani o chvíli déle nám umožní řádně a v souladu se zákonem, pod kontrolou Poslanecké sněmovny, spravovat naši zemi. Nepoužívat instituty jako nouzový stav, který dává vládě velmi široký prostor pro omezování lidských práv a svobod – například nařizovat pracovní povinnost, uzavírat hranice a další. Nouzový stav lze nařídit na dobu max. 30 dnů. Jeho prodloužení vyžaduje aktivní souhlas Poslanecké sněmovny.
Stav pandemické pohotovosti trvá bez časového omezení.
Neexistuje rozdíl mezi krizovými a mimořádnými opatřeními (tedy opatřeními vydávanými na základě vyhlášení nouzového stavu a opatřeními na základě existujícího stavu pandemické pohotovosti).
Argument o možnosti uzavírat hranice stojí za pozornost – to neumožňuje žádný právní přepisy ČR – Ústavní soud se již vyjádřil k tomu, že uzavření hranic je popřením ústavnosti bez jakékoliv výjimky.
Nouzový stav v. stav pandemické pohotovosti Z hlediska zásahu do práv a svobod zaručených Listinou základních práv a svobod neexistuje rozdíl mezi nouzovým stavem a stavem pandemické pohotovosti.
Nouzový stav (coby moment, umožňující zasahovat do těchto práv) je však institutem upraveným ústavním zákonem o bezpečnosti České republiky. Je to stav, který musí vláda vyhlásit a jehož trvání déle než 30 dnů podléhá aktivnímu souhlasu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Stav pandemické pohotovosti je dán zákonem. Coby důvod pro zásah do základních práv a svobod tedy existuje a trvá, aniž by o něm kdokoliv rozhodoval. Zrušení tohoto stavu paradoxně vyžaduje kvalifikovanější většinu poslanců, než zrušení zákona jako takového.
Ale – zatímco zásahy do Listinou zaručených práv prostřednictvím nouzového stavu lze snad obhájit tím, že nouzový stav je zakotven v ústavním zákoně, stav pandemické pohotovosti se stejnými důsledky nemá oporu na úrovni ústavních zákonů – limituje tedy práva občanů, aniž by stál na stejné úrovni právních předpisů, jež tato práva zaručují.
Kdyby existovala skutečná potřeba přijetí nějakého pandemického zákona – v řádném legislativním procesu, nikoli ve stavu legislativní nouze a ve zkráceném řízení, z ústavně právního hlediska je nezbytné, aby s ohledem na dopad do práv a svobod občanů byl takový zákon přijímán jako ústavní, po důkladné předchozí deliberaci. Nelze přeci připustit, aby byl režim nouzového stavu (zakotvený v ústavním zákoně o bezpečnosti ČR) obejit zákonem běžným. Podobně by bylo možné obcházet i další ústavní předpisy, vč. Listiny základních práv a svobod.

Institut práva a občanských svobod, z. s.

JUDr. Tomáš Nielsen, předseda

Dne 31. 1. 2022

(dokument ke stažení zde)

 

ZDROJ

Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Tagy: Pandemický zákonParlamentVláda
Další
Nápad proti lockdownu. Internetové petice, příspěvky a maily jsou bezcenné. Ale stohy papírů na politiky působí…. NAPIŠTE POSLANCŮM PĚKNĚ POSTARU!!!

OTEVŘENÝ DOPIS POSLANCŮM ČESKÉ REPUBLIKY, TÝKAJÍCÍ SE NOVÉHO NÁVRHU PANDEMICKÉHO ZÁKONA 94/2021 SB. A JEHO ÚSKALÍ

Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články

Začněte diskusi

Nejnovější videa

JE POTŘEBA SE POSTAVIT NEJEN SVÉMU STRACHU, ALE I TÉTO VLÁDĚ, říká Soňa Peková

Dr. Peková: Důkazy o laboratořích vyvíjejících biologické zbraně včetně CV na Ukrajině (VIDEO CZ, 10 min)

17. června 2022
ING HULIAK A IBI MAIGA V TV SLOVAN 16.6.2022 (VIDEO SK, 84 min)

ING HULIAK A IBI MAIGA V TV SLOVAN 16.6.2022 (VIDEO SK, 84 min)

17. června 2022
Nacistický mafián – grázel HONZ, špeciálny prokurátor uprataný na Generálnu prokuratúru – analýza JUDr. HARABINA (VIDEO SK, 10 min)

Nacistický mafián – grázel HONZ, špeciálny prokurátor uprataný na Generálnu prokuratúru – analýza JUDr. HARABINA (VIDEO SK, 10 min)

16. června 2022
GEOPOLITIKA SE ZDEŇKEM KEDROUTKEM V TV SLOVAN, 15.06.2022  (VIDEO SK/CZ, 98 min)

GEOPOLITIKA SE ZDEŇKEM KEDROUTKEM V TV SLOVAN, 15.06.2022 (VIDEO SK/CZ, 98 min)

16. června 2022
ČESKÁ ČAPUTOVÁ ODMÍTÁ ODPOVĚDNOST. 600 000 za diplom! Z Mendelovy univerzity v Brně Plzeňská práva blednou závistí!  (VIDEO CZ, 7 min)

ČESKÁ ČAPUTOVÁ ODMÍTÁ ODPOVĚDNOST. 600 000 za diplom! Z Mendelovy univerzity v Brně Plzeňská práva blednou závistí! (VIDEO CZ, 7 min)

16. června 2022
Stanovisko bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Ing. Aleny Vitáskové k současné energetické krizi, která nastává nejen v ČR

Co nás čeká s Fialovým pětislepencem? Expert: Ceny energií budou brzy až trojnásobné (VIDEO CZ, 40 min)

16. června 2022
CO VÁM  REÁLNĚ HROZÍ, CO NA VÁS CHYSTAJÍ – „VYPNUTÍ“ PŘES COVID PAS. UŽ TO TAK FUNGUJE! (VIDEO CZ, 4 min)

CO VÁM REÁLNĚ HROZÍ, CO NA VÁS CHYSTAJÍ – „VYPNUTÍ“ PŘES COVID PAS. UŽ TO TAK FUNGUJE! (VIDEO CZ, 4 min)

16. června 2022
Užiteční idioti v České Televizi: Peníze na mzdy zaměstnanců ČT došly, na bonus pro Petra Dvořáka se najít musí!  (VIDEO CZ, 10 min)

Užiteční idioti v České Televizi: Peníze na mzdy zaměstnanců ČT došly, na bonus pro Petra Dvořáka se najít musí! (VIDEO CZ, 10 min)

15. června 2022
JEDINÁ MOŽNOSŤ ZÁCHRANY PRED KATASTROFOU JE MASÍVNY GENERÁLNY ŠTRAJK!!! Tomáš Taraba v TV SLOVAN – 14.6.2022 (VIDEO SK, 81 min)

JEDINÁ MOŽNOSŤ ZÁCHRANY PRED KATASTROFOU JE MASÍVNY GENERÁLNY ŠTRAJK!!! Tomáš Taraba v TV SLOVAN – 14.6.2022 (VIDEO SK, 81 min)

15. června 2022
FICO ZRAZIL MATOVIČA NA KOLENÁ! VYTIAHOL TO, ČO VLÁDNA MAFIA NEČAKALA: „MÁTE STRACH? SPRAVODLIVOSŤ PRÍDE! NAPÁCHALI STE TOĽKO ZLOČINOV A TOĽKO ZLA, ŽE SA BOJÍTE!“  (VIDEO SK, 3 min)

FICO ZRAZIL MATOVIČA NA KOLENÁ! VYTIAHOL TO, ČO VLÁDNA MAFIA NEČAKALA: „MÁTE STRACH? SPRAVODLIVOSŤ PRÍDE! NAPÁCHALI STE TOĽKO ZLOČINOV A TOĽKO ZLA, ŽE SA BOJÍTE!“ (VIDEO SK, 3 min)

14. června 2022
JAROMÍR BRADÁVKA: ZEMSKÝ ŠKŮDCE PAVEL RYCHETSKÝ

Prolhaný gauner Rychetský zásadně nemluví pravdu a Witowské z ČT to nevadí. Ústavní soud však není nedotknutelný. Investigace Jany Bobošíkové (VIDEO CZ, 7 min)

14. června 2022
Danny Kollár: AKO ZRUŠIA VOĽBY (VIDEO SK, 17 min)

NAJTRAPNEJŠIA BANDA AMATÉROV A IDI*TOV V SLOVENSKEJ NAKE A NA NBU. KVÔLI TAKÝMTO DE**LOM JE DÔLEŽITÁ 100% ANONYMITA NA INTERNETE A SOCIÁLNYCH SIEŤACH! INVESTIGATÍVNE ZISTENIA DANNYHO KOLLÁRA. (VIDEO SK, 4 min)

14. června 2022
Analytik Tomáš Vyoral: Ruská armáda do 3 dnů zkolabuje … už 4 měsíce! Zoufalá propaganda eko-bio-Bruselu  (VIDEO CZ, 82 min)

Analytik Tomáš Vyoral: Ruská armáda do 3 dnů zkolabuje … už 4 měsíce! Zoufalá propaganda eko-bio-Bruselu (VIDEO CZ, 82 min)

14. června 2022
ROBERT FICO VYTREL VLÁDE A PREZIDENTKE ZRAK! TOTO ROZHODNUTIE ÚSTAVNÉHO SÚDU VŠETKO MENÍ!  (VIDEO SK, 10 min)

ROBERT FICO VYTREL VLÁDE A PREZIDENTKE ZRAK! TOTO ROZHODNUTIE ÚSTAVNÉHO SÚDU VŠETKO MENÍ! (VIDEO SK, 10 min)

14. června 2022
ČR: KAM MIZÍ OBROVSKÉ NEETICKÉ ZISKY Z ENORMNÍCH CEN ELEKTŘINY? PROČ GAUNER FIALA ODMÍTL STÁTEM PŘEVZAT MINORITNÍ PODÍLY ČEZu? Vysvětlil expert Ivan Noveský (VIDEO CZ, 7 min)

ČR: KAM MIZÍ OBROVSKÉ NEETICKÉ ZISKY Z ENORMNÍCH CEN ELEKTŘINY? PROČ GAUNER FIALA ODMÍTL STÁTEM PŘEVZAT MINORITNÍ PODÍLY ČEZu? Vysvětlil expert Ivan Noveský (VIDEO CZ, 7 min)

14. června 2022
Europoslanec UHRÍK smrteľne vážne varuje agentku ČAPUTOVÚ: AK BUDE SABOTOVAŤ REFERENDUM, BUDEME SA S ŇOU MÔCŤ VYSPORIADAŤ! (VIDEO SK, 2 min)

Europoslanec UHRÍK smrteľne vážne varuje agentku ČAPUTOVÚ: AK BUDE SABOTOVAŤ REFERENDUM, BUDEME SA S ŇOU MÔCŤ VYSPORIADAŤ! (VIDEO SK, 2 min)

14. června 2022
JP Sears: Jak uvažovat jako levičák! (VIDEO 12 min, CZ TITL)

JP Sears: Jak uvažovat jako levičák! (VIDEO 12 min, CZ TITL)

14. června 2022
Na druhom konci sveta? Juraj Štubniak zdieľa zaujímavé info s Česko-australským YouTuberom Vráťom (VIDEO SK/CZ, 30 min)

Na druhom konci sveta? Juraj Štubniak zdieľa zaujímavé info s Česko-australským YouTuberom Vráťom (VIDEO SK/CZ, 30 min)

13. června 2022
Zákaz spalovacích motorů, daň z prdů a krkání, Cemper se opět omlouvá – POLITICKY NEKOREKTNÍ ZPRÁVY F. Kubáska 24/2022 (VIDEO CZ, 30 min)

Zákaz spalovacích motorů, daň z prdů a krkání, Cemper se opět omlouvá – POLITICKY NEKOREKTNÍ ZPRÁVY F. Kubáska 24/2022 (VIDEO CZ, 30 min)

13. června 2022
Politológ MICHELKO analyzuje MATOVIČA: MATOVIČ má BIPOLÁRNU PORUCHU! TOTO nás čaká (VIDEO SK,  9 min)

Politológ MICHELKO analyzuje MATOVIČA: MATOVIČ má BIPOLÁRNU PORUCHU! TOTO nás čaká (VIDEO SK, 9 min)

13. června 2022
Další příspěvky
VIDEA

Doporučujeme

ROZSUDEK NAD RUSKEM BYL ROZHODNUT PŘED 33 LETY. ODHALEN PLÁN NA VYHLAZENÍ RUSŮ (SLOVANŮ)

ROZSUDEK NAD RUSKEM BYL ROZHODNUT PŘED 33 LETY. ODHALEN PLÁN NA VYHLAZENÍ RUSŮ (SLOVANŮ)

14. června 2022
Chmelár: Zelenskyj je ukrajinský Matovič  (VIDEA)

UKRAJINA, RUSKO, ZBRANĚ, DROGY, PALÁCE. ZELENSKÝ UŽ VÍ KAM SE VYPAŘIT – KTERÁ ZEMĚ HO JAKO VÁLEČNÉHO ZLOČINCE NEVYDÁ

14. června 2022
Dr. Mercola: JSTE PŘIPRAVENI NA BLÍŽÍCÍ SE POTRAVINOVOU KATASTROFU A HLADOMOR? 7 VĚCÍ, KTERÉ JE TŘEBA NYNÍ UDĚLAT PRO PŘEŽITÍ

Dr. Mercola: JSTE PŘIPRAVENI NA BLÍŽÍCÍ SE POTRAVINOVOU KATASTROFU A HLADOMOR? 7 VĚCÍ, KTERÉ JE TŘEBA NYNÍ UDĚLAT PRO PŘEŽITÍ

11. června 2022
TOP INFO!!!  ŠÉFREDAKTOR AERONET.CZ PAN VK KOMENTUJE AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI 2021-03-05 – (VIDEO CZ, 123min)

ŠÉFREDAKTOR AERONET.NEWS PAN VK KOMENTUJE AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI, 10.06.2022 – TOP INFO!!! (VIDEO CZ, 117 Min)

11. června 2022
Prehľadná pyramída hierarchie svetovej moci: Samozvaní, nikým nepoverení „majitelia a riaditelia“ zemegule

UTAJENÁ HISTORIE, JAK JI NEZNÁTE. CHAZAROVÉ, ROTHSCHILDOVÉ, ILUMINÁTI, PROTOKOLY SIONSKÝCH MUDRCŮ…

6. června 2022
SION – GLOBALISTICKÁ WEF KLAUSE SCHWABA VYZÝVÁ K ZAVEDENÍ „NEPODMÍNĚNÉHO ZÁKLADNÍHO PŘÍJMU“. JEDNOU Z MNOHA TYRANSKÝCH PODMÍNEK JE 100% KONTROLA VAŠEHO ŽIVOTA

TOP 10 NEJDĚSIVĚJŠÍCH A NEJVÍCE DYSTOPICKÝCH VĚCÍ PROSAZOVANÝCH SVĚTOVÝM EKONOMICKÝM FÓREM (VIDEA)

6. června 2022
Rozdelenie Ukrajiny pozdĺž Dnepra sa môže stať veľmi pravdepodobným scenárom

Politolog: BRUTÁLNĚ ZVÁLCOVAT UKRAJINU? RUSKO ZVOLILO ZCELA JINÝ POSTUP! Zcela odlišnou koncepci, než při svých imperiálních invazích po celém světě používají Spojené státy

6. června 2022
FALOŠNÝ „VEĽKÝ RESET“ 2021: KONIEC CIVILIZÁCIE, AKO JU POZNÁME

GLOBALISTI SA CHYSTAJÚ VYVRAŽDIŤ POLOVICU OBYVATEĽOV PLANÉTY – V DAVOSE NAZNAČILI, KDE A AKO ZAČNÚ. Masaker a genocída pod zástierkou predstieranej pomoci. Opäť Gates a Soros. Vlády SR a ČR ich poslúchajú vo všetkom!

5. června 2022
The Expose UK: JIŽ DVĚ STUDIE JEDNOZNAČNĚ PROKÁZALY, ŽE CIRKULUJÍCÍ VIRUS OPIČÍCH NEŠTOVIC BYL MANIPULOVÁN V BIOLABORATOŘI

The Expose UK: JIŽ DVĚ STUDIE JEDNOZNAČNĚ PROKÁZALY, ŽE CIRKULUJÍCÍ VIRUS OPIČÍCH NEŠTOVIC BYL MANIPULOVÁN V BIOLABORATOŘI

5. června 2022
ŠTÚDIA PORTUGALSKÉHO NÁRODNÉHO INŠTITÚTU ZDRAVIA: JASNÉ DÔKAZY, ŽE VÍRUS OPIČÍCH KIAHNÍ JE SILNE LABORATÓRNE POZMENENÝ. ZLOČINCI DLHODOBO PLÁNOVALI A PRIPRAVOVALI

ŠTÚDIA PORTUGALSKÉHO NÁRODNÉHO INŠTITÚTU ZDRAVIA: JASNÉ DÔKAZY, ŽE VÍRUS OPIČÍCH KIAHNÍ JE SILNE LABORATÓRNE POZMENENÝ. ZLOČINCI DLHODOBO PLÁNOVALI A PRIPRAVOVALI

5. června 2022
Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 07.03.2022 (VIDEO 66 min, CZ Titl)

Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 30.05.2022 (VIDEO 88 min, CZ TITL)

4. června 2022
TOP INFO!!!  ŠÉFREDAKTOR AERONET.CZ PAN VK KOMENTUJE AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI 2021-03-05 – (VIDEO CZ, 123min)

ŠÉFREDAKTOR AERONET.NEWS PAN VK KOMENTUJE AKTUÁLNÍ UDÁLOSTI, 03.06.2022 – TOP INFO!!! (VIDEO CZ, 115 Min)

4. června 2022
SLOVENŠTÍ VYJEDNAVAČI V BRUSELU SPÁCHALI BESTIÁLNÍ VLASTIZRADU!!! Slovnaft a celé Slovensko jsou zděšeni ze 6. sankčního balíku EU proti Slovensku, protože za 8 měsíců se největší bývalá československá rafinérie ve Střední Evropě zavře a bez benzínu a nafty zůstane kromě Slovenska i Česko!

SLOVENŠTÍ VYJEDNAVAČI V BRUSELU SPÁCHALI BESTIÁLNÍ VLASTIZRADU!!! Slovnaft a celé Slovensko jsou zděšeni ze 6. sankčního balíku EU proti Slovensku, protože za 8 měsíců se největší bývalá československá rafinérie ve Střední Evropě zavře a bez benzínu a nafty zůstane kromě Slovenska i Česko!

4. června 2022
Pokrytectví a spěch západních výrobců vakcín

JAK DONUTIT NEOČKOVANÝCH 100 MILIONŮ OBČANŮ EU K TOMU, ABY ZE SEBE UDĚLALI POKUSNÁ MORČATA. Lživá Propaganda experimentálních injekcí u nás pokračuje

4. června 2022
Pepe Escobar: NATO VERSUS RUSKO A CO BUDE DÁL?

Pepe Escobar: NATO VERSUS RUSKO A CO BUDE DÁL?

3. června 2022
EXKLUZIVNĚ: ROZHOVOR V. VÍTOVÉ S A. STĚPAŇANEM, PREZIDENTEM AKADEMIE GEOPOLITICKÝCH ZÁLEŽITOSTÍ V MOSKVĚ. AKTUÁLNÍ SITUACE NA UKRAJINE V KONTEXTU HISTORIE – TOP INFO!!! (VIDEO CZ, 127min)

EXKLUZIVNĚ: ROZHOVOR V. VÍTOVÉ S A. STĚPAŇANEM, PREZIDENTEM AKADEMIE GEOPOLITICKÝCH ZÁLEŽITOSTÍ V MOSKVĚ. AKTUÁLNÍ SITUACE NA UKRAJINE V KONTEXTU HISTORIE – TOP INFO!!! (VIDEO CZ, 127min)

3. června 2022
VELEZRADA V PŘÍMÉM PŘENOSU, AGENT FIALA ŘÍZENÝ ZAHRANIČNÝM KAPITÁLEM PŘESTAL PŔEDSTÍRAT! DÍKY FIALOVI BUDE ČEZ NADÁLE SDÍRAT ČESKÉ OBYVATELSTVO Z KŮŽE prodejem české elektřiny přes neprůhlednou burzu v Lipsku, která přiráží k ceně emisní povolenky a horentní překupnické ceny! Fiala pŕímo Obhajuje zájmy amerických bank a fondů!

VELEZRADA V PŘÍMÉM PŘENOSU, AGENT FIALA ŘÍZENÝ ZAHRANIČNÝM KAPITÁLEM PŘESTAL PŔEDSTÍRAT! DÍKY FIALOVI BUDE ČEZ NADÁLE SDÍRAT ČESKÉ OBYVATELSTVO Z KŮŽE prodejem české elektřiny přes neprůhlednou burzu v Lipsku, která přiráží k ceně emisní povolenky a horentní překupnické ceny! Fiala pŕímo Obhajuje zájmy amerických bank a fondů!

3. června 2022
Mike ADAMS: V RÁMCI PLÁNU NA VYHLADENIE ĽUDSTVA SA GLOBALISTI PRESÚVAJÚ DO FÁZY ZABÍJANIA

Mike ADAMS: V RÁMCI PLÁNU NA VYHLADENIE ĽUDSTVA SA GLOBALISTI PRESÚVAJÚ DO FÁZY ZABÍJANIA

3. června 2022
[18+] ADRENOCHROM – ELIXÍR MLÁDÍ A ENERGIE Z DĚTSKÉ KRVE PRO ZVRHLÉ ELITY. OBCHODOVÁNÍ S DĚTMI, ÚNOSY A RITUÁLNÍ VRAŽDY. (VIDEA)

[18+] ADRENOCHROM – ELIXÍR MLÁDÍ A ENERGIE Z DĚTSKÉ KRVE PRO ZVRHLÉ ELITY. OBCHODOVÁNÍ S DĚTMI, ÚNOSY A RITUÁLNÍ VRAŽDY. (VIDEA)

2. června 2022
Dr. Naomi WolfovÁ: PFIZER DOBŘE VĚDĚL ŽE VRAŽDÍ. BOHUŽEL MUSÍM OZNÁMIT GENOCIDU

Dr. Naomi WolfovÁ: PFIZER DOBŘE VĚDĚL ŽE VRAŽDÍ. BOHUŽEL MUSÍM OZNÁMIT GENOCIDU

1. června 2022

Archiv

<
Červen 2022
  • Červen 2022
  • Květen 2022
  • Duben 2022
  • Březen 2022
  • Únor 2022
  • Leden 2022
  • Prosinec 2021
  • Listopad 2021
  • Říjen 2021
  • Září 2021
  • Srpen 2021
  • Červenec 2021
  • Červen 2021
  • Květen 2021
  • Duben 2021
  • Březen 2021
  • Únor 2021
  • Leden 2021
  • Prosinec 2020
  • Listopad 2020
  • Říjen 2020
  • Září 2020
  • Srpen 2020
  • Červenec 2020
  • Červen 2020
  • Květen 2020
  • Duben 2020
  • Březen 2020
  • Únor 2020
  • Leden 2020
  • Prosinec 2019
  • Listopad 2019
  • Říjen 2019
  • Září 2019
  • Červenec 2000
▼
>
PoÚtStČtPáSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
       
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Máte TOP info, zajímavý článek anebo hodnotný komentář?

    O nás

     

     

     

    Je nezávislý zpravodajský portál určen pro Čechy a Slováky na celém světě a v žádném případě se neřídí legislativou EU. Uvítáme jakékoliv hodnotné komentáře a články pro publikování. Přes kontaktní formulář můžete napsat naším redaktorům – krajanům v Londýně, Torontu a Shanghai svoje postřehy a návrhy na zveřejnení. Považujte prosím tento neziskový, necenzurovaný Zpravodajský portál za nezištnou službu a dar našim národům.

    O nás

    Je nezávislý zpravodajský portál určen pro Čechy a Slováky na celém světě a v žádném případě se neřídí legislativou EU. Uvítáme jakékoliv hodnotné komentáře a články pro publikování. Přes kontaktní formulář můžete napsat naším redaktorům – krajanům v Londýně, Torontu a Shanghai svoje postřehy a návrhy na zveřejnení. Považujte prosím tento neziskový, necenzurovaný Zpravodajský portál za nezištnou službu a dar našim národům.

    © CZ24.news    | Všeobecné obchodní podmínky | Reklamace | Zpracování osobních údajů uživatelů | Pravidlá

    • Hlavní
    • Česko
    • Slovensko
    • Svět
    • Politika & Lid. práva
    • Ekonom & Byz
    • Komentáře
    • Historie Války Army
    • Věda & Tech
    • Islam Teror Migrace
    • Eko & Klima
    • Zdraví & Covid

    © 2021 CZ24