Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
Na síti se objevilo nové video se svědky pádu malajského Boeingu letu MH17, které vrací do hry spekulací ukrajinské stíhačky.
„Později jsme se divili, proč ve zprávách říkali, že sestřelili (Boeing) raketou, a o letadlech nic neřekli,“ dodal.
Další svědek řekl, že v určitém okamžiku viděl, jak mu vojenské letadla začínají přelétávat nad hlavou, a pak zazněly silné rány.
„A viděl jsem, že za mraky už padal letoun. Padal jako listí ze stromu,“ řekl.
Video publikovali tvůrci platformy pro nezávislé novináře Bonanza Media, Jana Erlashova a Max van der Verff.
Katastrofa nastala v roce 2014 na obloze nad Donbasem, kde probíhaly střety mezi ukrajinskou armádou a opolčenci. Boeing 777, letící z Amsterdamu do Kuala Lumpur, byl sestřelen. Zabito bylo všech 298 lidí na palubě. Nizozemská prokuratura obvinila z katastrofy Rusko, a za základ přijala tvrzení, že letadlo sestřelil protivzdušný systém „Buk“, který byl na Ukrajinu dopraven z Ruska. To však tento výklad rozhodně odmítlo a poukázalo na „díry“ v důkazech jak mezinárodního vyšetřovacího týmu, tak nizozemské prokuratury.

Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi