Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
Šílená woke politika se stále více odráží i v hollywoodské tvorbě, která má za cíl ovlivňovat masy diváků a vštěpovat jim „správné“ názory. Kladná postava musí být nyní nejlépe černoch a ideálně trans nebo gay.
A menšiny musí mít ve filmu i patřičné zastoupení – byť by se jednalo o film ze středověké Evropy, kam žádní černoši nepatří.
Již nyní jsou pro nominace na Oscara stanoveny jisté „woke“ parametry, ale ty se od příštího roku dále ještě zhorší…
Pokud by byl uveden dnes, Kmotr by pravděpodobně neměl šanci získat Oscara za nejlepší film.
Od Akademie filmového umění a věd se skutečně vyžaduje, aby splňovala nové standardy inkluze.
Počínaje slavnostním ceremoniálem v březnu 2024 nebudou filmy zahrnuty do nominací na Oscara za nejlepší film, pokud v nich nevystupuje hlavní nebo významná vedlejší postava z nedostatečně zastoupené rasové nebo etnické skupiny, pokud se hlavní zápletka nesoustředí na nedostatečně zastoupenou skupinu nebo pokud alespoň 30 % aktérů nebude patřit k alespoň dvěma nedostatečně zastoupeným skupinám (etnické menšiny, LGBTQ nebo osoby se zdravotním postižením).
Akademie zachází v pravidlech i dál, neboť například určuje i etnické složení filmového štábu apod.
Některé hlasující členy Akademie tato nová pravidla rozhořčila.
„Je to naprosto směšné,“ řekl jeden z režisérů Postu. „Jsem pro rozmanitost, ale nutit vás, abyste si vybrali určité typy lidí, pokud chcete být nominováni? Díky tomu je celý proces umělý. Správná osoba pro danou roli ji musí také dostat. Proč byste měli být omezeni ve svých volbách? Ale takový je svět, ve kterém žijeme. Je to šílenství.“
Herec Richard Dreyfuss souhlasí.
Když minulý měsíc diskutoval o nových standardech pro inkluzi v pořadu PBS „The Firing Line“, herecký veterán odsoudil pravidla: „Chce se mi z nich zvracet.“
Herec popsal film jako „uměleckou formu“ a „formu komerce“ a dodal: „Nikdo by mi jako umělci neměl říkat, že se musím sklonit k nejnovější a nejaktuálnější představě o tom, co je morálka.“
Insider z oboru řekl Postu: „Jejich cílem není diskvalifikovat filmy, ale spíše oslavit a povzbudit pokrok směrem k většímu zastoupení a začlenění do průmyslu.“
Jeden z největších hollywoodských producentů řekl Postu, že jen velmi málo lidí v průmyslu podporuje nová pravidla, ale – na rozdíl od Dreyfusse – nemluví nahlas ze strachu z cancel culture.
„Všichni si myslí, že Akademie zašla příliš daleko. Je směšné říkat nám, že musíme regulovat naši práci,“ řekl. „Mluvíme o tom mezi sebou, ale nikdo o tom nechce mluvit veřejně…“
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi