Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
Milorad Dodik, prezident Republiky Srbské říká, že týmy NATO fungují v Sarajevu, Podgorici a Tiraně, stejně jako v Bělehradě, a bojují zde proti ruskému vlivu, cílem je násilná fragmentace srbského etnického prostoru.
Milorad Dodik rovněž připomněl, že britská vláda uvedla, že vyčlenila šest milionů liber, aby zabránila ruskému vlivu na Balkáně, a americká administrativa prostřednictvím některých organizací vyčlenila více než 20 milionů dolarů.
Mitar Kovac, generál v důchodu, říká, že tyto týmy se formují „v souladu s novými tendencemi střetů mezi hlavními mocnostmi a formováním veřejného mínění v určitých oblastech. Dodik má správné informace, že tyto týmy působí ve většině zemí bývalé Jugoslávie, včetně Albánie, v roli změnit veřejné mínění, a zejména v srbském etnickém prostoru. “
„Bohužel to bylo vyzkoušeno a pokouší se to s hranicí autonomní provincie Kosovo a Metochie,“ poznamenává Kovac.
Kovac dále uvádí, že tyto týmy jsou složeny z odborníků z různých telekomunikačních oblastí, informačních technologií, psychologické propagandy, médií a public relations.
„Jejich nepřetržité fungování je realizováno nejen prostřednictvím těchto center, ale především prostřednictvím oficiálních médií s národní frekvencí, ale také médií s místní frekvencí,“ dodává Kovac.
„Proto dnes máme tendenci přidělovat finanční zdroje místním médiím prostřednictvím různých nevládních organizací, protože pokyny a strategické směřování NATO má kromě přítomnosti v národních médiích ovládnout většinu místních médií, „ pokračoval Kovac.
„Jsme svědky doby, kdy se mnoho etnických, geografických a národních hranic změnilo na národní a objevily se nové tzv. Politické národy. Je jisté, že to je v souladu s pokyny NATO,“ zdůrazňuje Kovac.
Když mluvíme o pohybech v náboženské sféře, Kovac říká, že první pokusy se dějí na území Černé Hory.
„Vzhledem k tomu, že je vyhlášen umělý černohorský národ, je i „černohorský kostel“, dodal, že podobné věci lze očekávat v příštím období v severní Makedonii, Kosovu a nakonec v Bosně a Hercegovině.
Poukazuje na to, že na Balkáně Srbsko a Republika Srbska nejsou členy NATO, zatímco Černá Hora je jako nový člen považována za zónu nebo potenciální kontaktní místo nestability, protože vstoupila do aliance v politicky chaotickém státě, přestože nesplnila některý z požadavků samotné aliance.
„Bylo vytvořeno prostředí, ve kterém tyto týmy mají za úkol ovlivňovat lidi, ale také politickou elitu, prostřednictvím nekonvenční formy boje, zejména médií, rozhodovat v souladu s politikou NATO,“ vysvětluje Zeljko Budimir.
„V RS a Srbsku se to děje prostřednictvím aktivit různých nevládních organizací, ale také prostřednictvím institucí a médií, za účelem integrace tohoto prostoru do NATO, protože aliance je v současné době v plném procesu konfrontace s Ruskou federací, a především zde,“ upozorňuje Budimir.
„Souvisí to s tím, co dříve řekl bývalý americký ministr zahraničí John Kerry, že Srbsko a RS jsou „na frontové linii“, pak je jasné, o jaký druh boje jde,“ je přesvědčen Budimir.
„Je to boj mezi dvěma protichůdnými globálními bloky, v nichž srbské země, které sledují linii vojenské neutrality, neodpovídají příběhu politického Západu a ty se budou chtít za každou cenu prosadit,“ uzavírá Budimir.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi