JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

PL/Jiří Pehe: Češi mají udavačství v genech

ČESKO: Policie musí v časech karantény řešit řadu oznámení ve stylu „dívám se na souseda, sedí na balkóně a nemá roušku“. Nebo „v parku na lavičce jen tak sedí člověk“. Lidé mají zkrátka pocit, že musí všechno poctivě nahlásit. Politolog Jiří Pehe v souvislosti s tím poznamenal, že Češi mají udavačství v krvi.

Politolog Jiří Pehe se zlobí na své spoluobčany za to, že se nechají příliš snadno vystrašit a nechávají politiky, aby je ovládali. Napřed se prý nechali vystrašit migrační krizí, a teď koronavirovou krizí.

„Politika strachu se českým politikům osvědčila během migrační krize. Z uprchlíků se stal nebezpečný virus. Teď to  funguje výtečně v koronakrizi, národ je  poslušný jako vycvičený pejsek i tehdy, když opatření nedávají smysl. Jenže k cestě ven bude třeba otevřenost a odvaha,“ upozornil politolog Pehe.

Někdejší ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček označil situaci za strašnou. „Je to strašné, jak ten strach funguje,“ napsal doslova Němeček.

Jeden z diskutujících si posteskl, že politici ještě přinutili občany k udávání. A tady Pehe poznamenal, že české občany k udávání nikdo nutit nemusel. „Přinutil? K tomu nemusí většinu našich spoluobčanů přeci nikdo nutit, je to v národní genetické výbavě,“ uvedl Pehe.

 

 

Odeslat komentář