JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Podivné maniere slovenskej prokuratúry: Trnka z väzby prepustený, Vasky a Daňo v nej zostávajú!

SLOVENSKO: Podľa správy RTVS „bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorého zadržala vo štvrtok Národná kriminálna agentúra, prepustili z policajného zadržania. Urobili tak príkazom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).“

„V predmetnej trestnej veci bolo zo strany dozorujúceho prokurátora preštudované uznesenie o vznesení obvinenia Dobroslavovi Trnkovi, ako aj súvisiaci vyšetrovací spis, pričom bolo zistené, že v danom prípade nebola naplnená objektívna stránka skutkovej podstaty trestného činu zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Vzhľadom na absenciu materiálnej podmienky väzby, ktorou je dôvodnosť trestného stíhania, neprichádza do úvahy posudzovanie existencie dôvodov väzby,“ objasnila hovorkyňa ÚŠP.

Zato youtuberi Rudolf Vasky a Martin Daňo ostávajú za svoju svojskú satiru za mrežami. A T. E. Rostas, ktorého prípad bude po odvolaní pokračovať, bude musieť aj naďalej bojovať so súdnou mocou a prokuratúrou kvôli obvineniu za „stotožňovanie sa s výrokmi štúrovcov“.

Odeslat komentář