JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

SR Prieskum: Smer vedie, KDH hlboko pod hranicou zvoliteľnosti, Mečiar 1%!

Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia

Slovensko – Podľa včerajšieho prieskumu agentúry Vox politico by sa do parlamentu dostalo až 9 strán. Nie je však medzi nimi jedna momentálne parlamentná strana. Tiež KDH, u ktorého sa niektorí nádejali, že by mohlo znova dobyť brány parlamentu, zostalo hlboko pod hranicou zvoliteľnosti

Do parlamentu by sa s najväčším ziskom dostala strana Smer, ktorej by odovzdalo hlas 18,9 % voličov. Na druhej priečke sa pohybuje strana exprezidenta Kisku Za ľudí so ziskom 13,8 %. Na treťom mieste skončila stále klesajúca koalícia PS/Spolu s 11,1 %.

Za prvou trojkou je strana Mariána Kotlebu (ĽSNS) s 9,5 %.

Ďalej nasledujú strany v tomto poradí: Sme rodina so 7,2 %, SaS so 6,2 %, ktorej zdá sa prospievajú čistky, ktoré v poslednej dobe uskutočnil Richard Sulík, keď odstavil krídlo okolo Galka.

Za týmito stranami so ziskom 6,1 % sa umiestnila strana Tomáša Druckera, do ktorej sa očakával príchod premiéra Petra Pellegriniho, ktorý sa však už iste neuskutoční. Aký to bude mať dopad na percentá strany Dobrá voľba uvidíme neskôr.

Do parlamentu by sa ešte dostalo OĽaNO Igora Matoviča, ktorý zvádza tvrdý boj za svoju záchranu v parlamente a SNS s 5,8 %, ktorá sa stále užšie spája s KDŽP.

Mimo parlamentu by zostalo s iba 3,8 % KDH, teda ešte s menším ziskom ako v posledných voľbách v roku 2016. Za KDH sa prekvapivo umiestnila strana farmárov Máme toho dosť s 2,8 % a Socialisti.sk Eduarda Chmelára s 2,1 %.

Štartujúca strana Štefana Harabina Vlasť má zatiaľ iba 1,7 %.

Do parlamentu by sa nedostal ani Most – Híd s iba 1,4 %.

Za zmienku ešte stojí 1 % pre stranu Vladimíra Mečiara, ktorý sa vracia do politiky.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1000 respondentov.

Odeslat komentář