JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM): Největší vyvrhelové Koronakrize jsou EU, WHO a média. Nejlepší práci odvedli zdravotníci

ČESKO: Většina Čechů se domnívá, že v koronavirové krizi nejlepší práci odvedli zdravotníci. Kladně je hodnotí 94 procent lidí. Naopak nejhůře si vedla Evropská unie, jejíž práci v posledních měsících kladně vnímá 30 procent lidí. Sedm z deseti Čechů zároveň hodnotí jako přiměřené to, co český stát udělal proti šíření koronaviru. Vyplývá to z posledního výzkumu CVVM.

Šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) probíhalo v květnu. „Většina českých občanů na úrovni sedmi desetin hodnotí to, co český stát udělal proti šíření koronaviru, jako přiměřené, polovina za přiměřená pokládá opatření na podporu ekonomiky,“ shrnuje závěry CVVM.

Více než čtyřpětinová většina (86 procent) dotázaných zároveň pokládá opatření proti šíření koronaviru za účinná.

Hodnocení práce vybraných institucí a skupin v souvislosti s šířením koronaviru. (23. června 2020)

Výzkum se zaměřil i na jednotlivé složky státu. „Práce většiny institucí a skupin v souvislosti s šířením koronaviru je hodnocena příznivě, kritika převažuje ve vztahu k EU a WHO,“ uvádí CVVM.

U Čechů zvítězili hlavně zdravotníci, které dobře vnímá 94 procent dotázaných. Hasičský záchranný sbor pozitivně hodnotí 91 procent, policii pak 87 procent lidí. Dobře si stojí také vědci, armáda a hygienické stanice.

Jak mnoho dělá český stát proti šíření koronaviru? (23. června 2020)„Práci Ústředního krizového štábu jako dobrou hodnotilo 70 procent oslovených, zatímco téměř čtvrtina (24 procent) vyjadřovala opačný názor. Jen s malým odstupem pak následují místní a krajské samosprávy (67 procent dobře, 18 procent špatně). Práci vlády pozitivně hodnotí 64 procent respondentů, opak vyjadřuje třetina (33 procent) oslovených,“ upřesňuje CVVM.

Naopak skeptičtější Češi jsou ke Světové zdravotnické organizaci a Evropské unii. „Převážně kriticky lidé hodnotí působení WHO (35 procent dobře, 51 procent špatně) a především EU (30 procent dobře, 59 procent špatně),“ dodávají autoři šetření. Třetími nejhoršími v tabulce jsou sdělovací prostředky.

Jak mnoho dělá český stát proti šíření koronaviru? (23. června 2020) 

 

Odeslat komentář