JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Rozzlobení restauratéři a zaměstnanci v pohostinství svolali demonstraci kvůli nesmyslným, nezákonným a likvidačním restrikcím vlády Andreje Babiše. Před sídlem vlády rozbíjeli talíře. A nejen to!

ČESKO: Rozzlobení restauratéři a zaměstnanci v pohostinství svolali demonstraci kvůli restrikcím vlády Andreje Babiše. Dusí podle nich podnikatelské prostředí. Protestní pochod vyrazil od hlavního nádraží přímo ke Strakově akademii. Na demonstrujících bylo znát rozrušení. Zprávu přinesly Novinky.

Na restaurace a jiné provozy od jara dopadají restrikce přijímané v souvislosti s epidemií koronaviru. Nyní musejí občerstvovací zařízení zavírat v deset hodin večer, hromadné akce ve vnitřních prostorách jsou omezené na deset lidí a u stolu může sedět maximálně šest osob.

„Je třeba být slyšet, proto si vezměte svoje nejmilejší pánvičky, rendlíky, naběračky a vařečky, uděláme koncert. Nějaký ten talíř na demonstrativní rozbití na závěr,“ říká jeden ze svolavatelů akce, Petr Pilát, kuchař a majitel bistra. Akce má název „Gastro bije na poplach, už toho máme dost!“

Od hlavního nádraží, kde se sešly na tři desítky lidí, demonstranti vyrazili na Václavské náměstí, dolů na Můstek a dále na Staroměstské náměstí a přes Mánesův most k Úřadu vlády.

„Lidé se bojí, nechodí do restaurace, je to znát na tržbách. Chceme, aby se povolila opatření. Pro nás to byla práce, tu teď nemáme,“ říká servírka Kateřina.

Jeden z účastníků akce, rovněž kuchař, prohlásil: „Jsem strašně nespokojený, nosíme roušky, chceme normálně vařit, jíst a mít otevřeno, kdy potřebujeme.“ Na závěr pochodu rozbili demonstranti před Úřadem vlády několik talířů.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář