JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že má dôkazy, ako Spojené štáty pašujú sýrsku ropu. “Vieme aj, koľko na tom zarábajú”

Na Ministerstve obrany Ruska okomentovali vyhlásenie šéfa Pentagonu o zachovaní skupiny amerických vojakov na východe Sýrie, údajne aby tak zabránili prístupu IS k ropným poliam

“Vyhlásenia šéfa Pentagonu Marka Espera o akéjsi nutnosti zachovania skupiny amerických vojsk na východe Sýrie, pre ochranu ropných polí pred teroristami IS, by nemalo vyvolávať rozpaky,“ uviedol oficiálny hovorca Ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov.

Medzinárodný štátny banditizmus

Zdôraznil, že všetky zásoby uhľovodíkových surovín a iných úžitkových nerastov na území Sýrskej arabskej republiky nepatria teroristom IS, a tým skôr “americkým ochrancom pred teroristami IS“, ale výhradne Sýrskej arabskej republike.

Konašenkov dodal, že ani v medzinárodnom práve, ani v samotnom americkom zákonodarstve – nikde nie je a nemôže byť ani jedna zákonná úloha pre americké vojská na ochranu sýrskych zásob uhľovodíkových surovín pred samotnou Sýriou a jej ľuďmi.

“A preto všetko, čo teraz robí Washington – dobytie a udržiavanie ropných polí na východe Sýrie pod svojou ozbrojenou kontrolou – je jednoducho medzinárodným štátnym banditizmom,“ vyhlásil.

Skutočná príčina počínania Spojených štátov?

“Skutočná príčina tejto nezákonnej činnosti USA v Sýrii je vzdialená Washingtonom vyhlasovaným ideálom slobody a heslám boja proti terorizmu. Ako svedčia zábery kozmickej rozviedky MO RF, ako pred rozdrvením teroristov IS za Eufratom, tak aj po ňom sa sýrska ropa pod spoľahlivou ochranou amerických vojakov aktívne ťažila a posielala vo veľkom množstve za hranice Sýrie pre spracovanie,” vyhlásil Konašenkov.

Taktiež poukázal, že Washington oficiálne vyhlásil sankcie na dodávky ropných výrobkov do Sýrie, ktoré platia nielen pre americké spoločnosti, ale aj pre akékoľvek iné.

“Pod ochranou amerických vojakov a príslušníkov súkromných vojenských spoločností sa posielajú autocisterny z ropných polí vo východnej Sýrii tajne do iných krajín. V prípade akéhokoľvek útoku na takú autokolónu sa na jej ochranu ihneď nasadzujú špeciálne jednotky a bojové letectvo USA. Mimochodom, aj samotná ťažba ropy sa vykonáva za pomoci zariadenia, ktoré bolo dodané poprednými západnými korporáciami nehľadiac na všetky americké sankcie,” dodal.

Pobrežný závod na ťažbu ropy Mayadin

 

Vojenská technika

 

Vojenská technika u al-Omar

 

Situácia v Sýrii. Ropa

 

Zberná stanica ropy Daman

Koľko USA zarábajú na pašeráctve sýrskej ropy?

Ako uviedol Konašenkov, vývoz ropy realizuje spoločnosť Sadcab, ktorú kontrolujú USA, a ktorá bola založená pri takzvanej Autonómnej administratíve Východnej Sýrie. Príjmy z pašovania sýrskej ropy prichádzajú prostredníctvom brokerských spoločností, ktoré s touto administratívou spolupracujú, na kontá amerických súkromných vojenských spoločností a tajných služieb USA.

“S ohľadom na to, že cena jedného barelu pašovanej sýrskej ropy činí 38 USD, presahuje ročný príjem z tohto” súkromného biznisu “amerických štátnych služieb 30 miliónov dolárov.

Kvôli takému nepretržitému, nekontrolovanému a nezdanenému finančnému prúdu bude vedenie Pentagonu a Langley ochotné chrániť a brániť ropné vrty v Sýrii pred mýtickými “tajnými bunkami IS“ donekonečna,” uzavrel celú vec generálmajor.

Ochrana ropných polí na severovýchode Sýrie

Pentagon skôr tento týždeň oznámil, že má v pláne poslať dodatočné sily na severovýchod Sýrie na ochranu nálezísk ropy pred bojovníkmi teroristickej organizácie Islamský štát.

“USA chcú posilniť svoje pozície za koordinácie s partnermi z SDF (Arama demokratických síl) na severovýchode Sýrie dodatočnými vojenskými silami a prostriedkami a nepripustí, aby sa tieto náleziská ropy znovu dostali do rúk IS alebo iných hráčov, ktorí situáciu destabilizujú,“ povedal v rozhovore pre Sputnik hovorca tohto rezortu.

Situácia v Sýrii a memorandum

Turecko vykonáva od 9. októbra na severovýchode Sýrie operáciu Prameň mieru proti kurdským oddielom.

Sýrske orgány opakovane odsúdili okupačnú politiku Turecka na severe Sýrie. Rusko uviedlo, že Ankara sa musí vyhnúť krokom, ktoré by mohli brániť vyriešenie sýrskeho konfliktu.

Mnohí západní partneri Turecka, vrátane USA, Erdoganovo rozhodnutie odsúdili. Pritom Washington, ktorý predtým podporoval Kurdov, informoval o stiahnutí vojsk.

Kurdi to vyhodnotili ako porušenie dohôd a uzavreli s Damaskom dohodu o spoločnom vzdorovaní Turkom. Sýrska armáda mala obsadiť územie pozdĺž severnej hranice. Vládne vojská vstúpili do radu osád v guvernoráte Rakka a na severe Aleppa, a kontrolujú pohraničné kontrolné stanovište v meste Ajn al–Arab (Koban).

Washington a Ankara sa 17. októbra dohodli na pozastavení tureckej vojenskej operácie na 120 hodín a na stiahnutie kurdských oddielov zo 30kilometrového nárazníkovej zóny na hranici Turecka a Sýrie, ktorú chce Ankara kontrolovať samostatne. Platnosť režimu zastavenia paľby vypršala o 20:00 SEČ v utorok.

V utorok bolo na základe výsledkov rokovaní prezidentov Ruska a Turecka Vladimíra Putina a Recepa Tayyipa Erdogana podpísané memorandum o vzájomnom porozumení. Predpokladá vstup na sýrsku stranu sýrsko–tureckej hranice za hranicami zóny tureckej operácie jednotiek ruskej vojenskej polície a sýrskej pohraničnej služby.

Budú napomáhať odsunu kurdských oddielov a ich zbraní na 30 kilometrov od sýrsko–tureckej hranice západne a východne od zóny operácie Prameň mieru okrem mesta Kámišlí.

Odeslat komentář