JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Sexuální obtěžování, násilí i drogy ve švédských knihovnách

Stejně jako jiné veřejné prostory v multikulturním Švédsku se veřejné knihovny nyní stávají místem, kde běžně dochází k sexuálnímu obtěžování, obchodování s drogami a k násilí.

Odborový svaz pro kulturu, komunikaci a reklamu oslovil přes 4 700 knihovníků z celé země a na základě toho odhalil některé alarmující trendy.

55 procent zaměstnanců veřejných knihoven a 42 procent respondentů z řad školních knihovníků uvedlo, že byli v předchozích dvou letech svědky násilných situací. To představuje nárůst o 13 a 18 procentních bodů ve srovnání s rokem 2017.

Zatímco 18 procent respondentů průzkumu uvedlo, že k násilí dochází každý týden, čtyři procenta uvedly, že k násilí dochází každý den. „Mnozí chtějí třeba odepsat dluh nebo půjčit si knihu na co nejdéle. A stávají se agresivní, když nedostanou to, co chtějí,“ řekl jeden z knihovníků.

Šokující je, že téměř polovina dotázaných uvedla, že v posledních dvou letech došlo v jejich knihovnách k obchodu s drogami. Je také běžné, když někteří muži sledují porno nebo otevřeně masturbují před počítači.

Problémem se stalo i sexuální obtěžování, přičemž jeden ze šesti knihovníků ohlásil, že byl přímým účastníkem sexuálního násilí. Jeden z pěti knihovníků uvedl, že v posledních dvou letech uvažoval o ukončení nebo změně kariéry knihovníka.

Odeslat komentář