JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Situácia v EÚ je vážna. Matovičova vláda si robí z ľudí srandu a jej neschopnosť je donebavolajúca, tvrdí Fico (VIDEO)

SLOVENSKO: Podľa bývalého premiéra vláda Igora Matoviča (OĽaNO) nie je pripravená na čerpanie prostriedkov z Európskej únie v rokoch 2021 až 2023. 

Šéf Smeru Robert Fico kritizoval vládny plán obnovy. Na brífingu povedal, že vláda Igora Matoviča si robí z ľudí srandu. Podľa Fica vláda nie je pripravená na čerpanie prostriedkov z Európskej únie v rokoch 2021 až 2023.

„Situácia je tak vážna, že sa Únia rozhodla vyčleniť 750 miliárd eur. Slovensku patrí 6,5 miliardy eur približne. Predpokladom na to, aby sme ich mohli čerpať, je existencia konkrétnej predstavy vlády, na čo chce peniaze minúť. Vláda nemá konkrétnu predstavu, ako tieto peniaze použiť. Neschopnosť tejto vlády je donebavolajúca,“ povedal Fico.

Šéf Smeru povedal, že rešpektuje výsledky volieb a zmenu, ktorá na Slovensku prišla. „Kvalita tejto zmeny totálne ohrozuje túto krajinu, lebo sú to neschopní ľudia,“ kritizuje Fico.

Vládny dokument, ktorý dnes predstavil minister financií Eduard Heger, obsahuje osem reformných oblastí. V nich hrajú podľa ministerstva kľúčovú úlohu indikátory kvality života a záväzok Slovenska k zásadnému posunu krajiny k vyspelým ekonomikám podľa metodiky OECD.

„Zverejnením vízie sa otvára široká verejná diskusia, ktorá je nevyhnutná na podporu spoločenského dopytu po reformách a správne nasmerovaných investíciách. Zámerom zverejnenia je zrozumiteľne komunikovať verejnosti ciele, nástroje a opatrenia, ktoré posunú Slovensko zásadne vpred,“ uvádza ministerstvo.

Smer-SD chce pre núdzový stav podať návrh na Ústavný súd

Fico vyzval odídencov zo Smeru-SD, ktorí pôsobia v novej strane Hlas-SD, aby sa k návrhu pridali. Ak sa nepridajú, chcú dať návrh k dispozícii do Národnej rady SR, kde ho bude môcť v pondelok podpísať ktorýkoľvek poslanec.

Opozičný Smer-SD má v pondelok podať návrh na Ústavný súd (ÚS) SR, aby preveril ústavnosť vyhlásenia núdzového stavu. Avizoval to predseda strany Robert Fico. Smer-SD má k dispozícii 26 podpisov poslancov, potrebuje podľa neho ešte štyri, päť podpisov.

„Argumentujeme tým, že vláda SR neohraničila územia, na ktorých núdzový stav platí a na ktorých neplatí,“ uviedol Fico na pondelkovej tlačovej konferencii. Ústavný zákon o bezpečnosti štátu podľa neho hovorí, že vláda musí povedať, na akom území je núdzový stav vyhlásený. Ústavný súd má podľa Fica rozhodnúť do desiatich dní.

Problémom je podľa neho tiež to, že počas núdzového stavu platia vyššie sadzby za viaceré trestné činy. Fico ešte uplynulý týždeň hovoril, že rozhodnutie o núdzovom stave prijala vláda mocensky a silou a je nekvalifikované a protiústavné. V rozhodnutí o vyhlásení núdzového stavu mu chýba odôvodnenie, ktoré ľudské práva sa obmedzujú a ktoré nie.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) minulý týždeň reagoval, že vláda vyhlásila núdzový stav bez toho, aby obmedzila základné ľudské práva a slobody.

Pozrite si tlačovú besedu predsedu strany Smer-SD Roberta Fica a popredsedu strany Smer-SD Ladislava Kamenického:

Zdroj: https://www.infovojna.sk/

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář