JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Slovenskí poslanci za ĽSNS boli vykázaní z rokovacej sály. Odmietli si nasadiť rúška!

SLOVENSKO: Téma rúško áno alebo nie sa preniesla aj do úvodu 11. schôdze parlamentu. Vyvolala natoľko vážny konflikt, že schôdza bola hneď v úvode prerušená.

„Rokovací poriadok platí pre všetkých – nie ste tu na dedinskej zábave“ – poučil Boris Kollár poslancov za ĽSNS

„Nie ste tu na nejakej dedinskej zábave, ste v parlamente, v ktorom platí rokovací poriadok so silou zákona“ – adresoval vysvetlenie príkazu, aby si nasadili rúška, predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár poslancom za ĽSNS.

Už včera avizoval, že tak spraví, ak poslanci „Kotlebovcov“ odmietnu rešpektovať pravidlá. Tie vravia, že vo všetkých vnútorných priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky sú poslanci povinní pohybovať sa iba v rúškach. Toto pravidlo je aj súčasťou rokovacieho poriadku, ktorý má silu zákona.

Boris Kollár vykázal nezodpovedných poslancov z rokovacej sály až do skončenia rokovacieho dňa, ktorý môže byť inak mimoriadne dlhý, pretože hneď v úvode schôdze padol návrh, aby sa rokovalo aj po devätnástej hodine, kým sa neprerokujú všetky body programu.

Kollárov postup si vyslúžil masívny potlesk poslancov v sále, ako aj odpor časti poslancov ĽSNS. Schôdza tak nemohla pokračovať schvaľovaním programu. Predseda parlamentu ju prerušil a zvolal poslanecké grémium.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář