JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Starosta Becík, ktorý vypovedal poslušnosť nesvojprávnej slovenskej vláde, zabezpečil Ivermectín pre obyvateľov svojej obce: „Čakať na vládu nemá zmysel. Začíname nielen s liečením, ale aj prevenciou. To všetko pod prísnym drobnohľadom lekárky“

SLOVENSKO: Branislav Becík, starosta obce Dvory nad Žitavou, ktorý skončil so skríningovým testovaním vo svojej obci a namiesto toho zabezpečil pre občanov vitamíny a respirátory, prišiel s ďalšou zaujímavou iniciatívou

Na Slovensku Ivermectín doteraz nebol registrovaný, ministerstvo zdravotníctva pre neho nakoniec pred pár týždňami udelilo výnimku. Liek by mal byť dostupný už v nemocniciach, doraziť mal aj do lekárni. Ľudia sa k nemu dostávajú ale ťažko.

Becík sa preto rozhodol, že pre obyvateľov zabezpečí liek, ktorý podľa viacerých odborníkov môže pomôcť pri liečení koronavírusu, sám.

„Po dlhých týždňoch zháňania lieku Ivermectín som dnes odovzdal prvú várku – 500 ks do ambulancie obvodnej lekárky v mojej obci. Som presvedčený, že tento liek by mal byť práve v ambulanciách obvodných lekárov, a nie v nemocniciach, ako plánuje vláda,“ uviedol starosta vo štvrtok na sociálnej sieti.

Práve v ambulanciách sa dá včasným zásahom zabrániť ťažkému priebehu choroby, čo by výrazne mohlo prispieť k znižovaniu náporu ťažko chorých na nemocnice.

„S týmto liekom, na ktorý udelilo výnimku MZ SR, začíname od dnešného dňa nielen s liečením, ale aj prevenciou. To všetko pod prísnym drobnohľadom obvodnej lekárky našej obce. Čakať čo i len deň – ako to dnes vnímame od vlády – je v tejto situácii obrovský hazard. Testovanie nie je liečenie,“ dodal.

Odeslat komentář