JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Washington Post: Biely dom posudzuje liek na koronavírus hydroxychlorochín. Ak by fungoval, bola by to obrovská finančná strata pre farmaceutické koncerny, ktoré vyvíjajú vakcínu

USA/VELKÁ BRITÁNIE: Washington Post vo štvrtok informoval, že Biely dom v súčasnosti posudzuje návrh „konšpiračne zameraného“ lekára Vladimíra Zelenka, ktorý tvrdí, že úspešne vyliečil stovky pacientov s koronavírusom pomocou antimalarického lieku hydroxychlorochínu

Doktor Vladimir Zelenko nedávno zverejnil svoje zistenia v otvorenom liste, ktorý prečítal moderátor spoločnosti Fox News Sean Hannity počas rozhovoru s viceprezidentom Mikeom Pencem. Podľa zverejnených vyjadrení, si prezident Donald Trump všimol tento návrh liečby a posunul ho Bielemu domu na preskúmanie.

Zelenko potvrdil, že ho kontaktoval šéf štábu Bieleho domu Mark Meadows po tom, čo poslal Trumpovi videoodkaz, v ktorom vyzval prezidenta, aby „doporučil krajine, brať tento liek“. Meadows potvrdil, že Biely dom zváži návrh Dr. Zelenka.

Mainstreamove médiá Zelenka obviňujú, že na sociálnych médiách zdieľa konšpiračné teórie, že vírus je umelý a pochádza z čínskeho laboratória, a že sa preháňa hrozba choroby.

Trump aj Fox News hovoria o potenciálnej účinnosti hydroxychlorochínu pri liečbe a prevencii Covid-19, pričom prezident to nazval „menič hry“, napriek tomu, že odborníci naliehajú na opatrnosť a poznamenávajú, že účinky sú zatiaľ neoficiálne.

Zelenko žije v New Yorku v časti Orange County, kde z 35 tisíc obyvateľov sa nakazilo 20 tisíc. Zelenko ich lieči kombináciou antimalarika hydroxychlorochínu a azithromicynu.

Profesionálny zdravotníci, ktorí takúto liečbu Covidu 19 podstúpili, ju označujú za úspešnú. Zelenko povedal, že vidí pozitívne výsledky a že zo stoviek nakazených ľudí ktorých liečil, zatiaľ ani jedného nemusel poslať do nemocnice.

Úrad pre liečivá FDA zatiaľ vyjadruje skepticizmus. Trump však napriek tomu prikázal tejto agentúre, aby antimalaricky liek preskúmala.

Mainstreamové médiá v Amerike, ale aj ich pobočky v iných krajinách, spustili výsmešnú kampaň ako proti Zelenkovi, tak aj proti Trumpovi. Amerického prezidenta obvinili za smrť jedného človeka v Arizone, ktorý zomrel potom, čo vypil čistiaci prostriedok na akvárium s podobným názvom. Ak sa však ukáže že antimalarický liek v hodnote pár dolárov zaberá, bola by to obrovská finančná strata pre farmaceutické koncerny, ktoré vyvíjajú vakcínu, a ktoré sú aj hlavnými sponzormi väčšiny mainstreamových médií.

Pavol Novak

Odeslat komentář