JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Třetí největší švédské město Malmö zachvátili plameny a nepokoje kvůli spálení koránu

ŠVÉDSKO: „Nemáme situaci pod kontrolou.“ Třetí největší švédské město Malmö se stalo v pátek navečer a v noci dějištěm násilných protestů mezi místními muslimy a jejich přívrženci a antiislámskými demonstranty. Jen pár hodin před jejich začátkem policie zabránila kontroverznímu dánskému politikovi vstup na nedalekou akci, kde došlo k pálení koránu, svaté knihy islámu.

V ulicích města protestovalo asi 300 jednotlivců, uvádí podle agentury Reuters švédská policie. Jejich projevy nespokojenosti se brzy zvrhly ve velké násilí, protestující na policisty podle mluvčí policie vrhali různé objekty, kameny a zapalovali pneumatiky s výkřiky Allahu akbar „Nemáme situaci pod kontrolou, ale aktivně pracujeme na zvládnutí situace,“ uvedl mluvčí policie Calle Persson.

https://twitter.com/i/status/1299620060428816385

https://twitter.com/i/status/1299540783402373122

Akce, na které se korán pálil a která vyvolala následné nepokoje, se měl původně účastnit dánský politik a vůdce protiislámské strany Hard Line Rasmus Paludan. Ten je známý již loňským incidentem, kdy veřejně spálil korán obalený ve slanině, která podle muslimského učení pochází z nečistého zvířete. Očekávalo se, že na akci pronese proslov. Švédské úřady ale už předem oznámily, že na Paludana uvrhli dvouletý zákaz vstoupu do Švédska. Politik byl následně zatknut u švédským hranic v blízkosti Malmö.

„Měli jsme podezření, že se ve Švédsku chystal porušit zákon,“ uvedl mluvčí policie podle serveru Daily Mail. „Také existovalo riziko, že jeho chování bude pro společnost představovat ohrožení,“ dodal.

Podle zpráv švédským médií ze soboty, někteří policisté utrpěli lehká zranění. Policie zatkla asi 20 lidí, mezi nimi i některé aktivity, kteří pálili korán.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář