JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

USA vyhlásily Rusku bezprecedentní vízovou válku!

USA/RUSKO: Americké úřady nevydaly víza delegaci Federální pokladny Ruska a diplomatovi Olegovi Malginovovi, uvedlo ruské velvyslanectví ve Washingtonu.

Delegace ministerstva financí měla přijet do amerického hlavního města 3. prosince a zúčastnit se konference Mezinárodního institutu pro regulaci auditorské profese.

„Ministerstvo zahraničí také zabránilo návštěvě Fóra mládeže v New Yorku ve dnech 28. – 29. listopadu 2019 řediteli ministerstva zahraničí Ruska pro spolupráci s krajany v zahraničí Olegem Malginovem,“ dodal velvyslanectví.Diplomaté obvinili Washington z postupného omezování vstupu ruských činitelů a narušení „důležitých vyjednávacích formátů“.

„Na webových stránkách amerického velvyslanectví v Moskvě stále bylo zveřejněno prohlášení, které háže vinu za zahájení „vízové války“ na Rusko. Pro takové falešné útoky na nás nebyly důvody. Američané vše opět obrátili z nohou na hlavu,“ zdůraznila ruská diplomatická mise (jedná se o narážku na „černé seznamy“ nežádoucích osob obou zemí, které nejprve sestavily USA a pak i Rusko, ale poslední kroky amerických úřadů přesahují dokonce i zmínění sankční seznamy – pozn. red.) .

Podle předsedy mezinárodního výboru Rady federace Konstantina Kosačeva, je další odmítnutí ruské delegace ohledně víz ranou pro dvoustranné vztahy a nezůstane bez následků.

„Klacek“ amerických sankcí je zaprvé nesmyslný a nemilosrdný jako stejná ruská vzpoura. Za druhé, je slepý a nečitelný, protože se hodí takovému trapnému nástroji „mezinárodního dialogu“. Proto může každý spadnout pod jeho ránu. Až budou vysloveny další výmluvy Washingtonu na téma: „Rusko začalo jako první“ – a tyto informace se vší vážností stále visí na webových stránkách amerického velvyslanectví v Moskvě, myslím, že bude nutné si vybavit tento případ, “ citovala senátora RIA Novosti.

„Ke všem takzvaným válkám mezi námi – informační, sankce – přidáno další: víza. To je obecná tendence posilovat nepřátelské akce ve všech směrech,“ reagoval kolega Kosačeva ve výboru Oleg Morozov. Upozornil na bezprecedentní povahu této „nepřátelské“ strategie.

V reakci na to Rusko navrhlo převést do Ženevy zasedání Komise OSN pro odzbrojení a prvního výboru Valného shromáždění.

Šéf ruského ministerstva zahraničí Sergej Lavrov v souvislosti s posledním skandálem s vízy mezi Ruskem a Spojenými státy navrhl, že „pravděpodobně budeme muset položit otázku, jak naložit s centrálou OSN“.

Odeslat komentář