JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Už aj pred naším prahom: Počas Vianoc malo dôjsť vo Viedni k explóziám. Teroristickému útoku zabránili na poslednú chvíľu

RAKOUSKO: Mala celá udalosť zostať bez povšimnutia verejnosti? To je jediný spôsob, ako sa dá vysvetliť, prečo sa informácie o tom, že v polovici týždňa boli pre podozrenie z akútneho terorizmu zatknutí v Dolnom Rakúsku dvaja Čečenci, dostali na povrch až v sobotu

Podľa doteraz dostupných informácií, plánovali obaja Čečenci vo Viedni smrteľný teroristický útok. Mal sa odohrať presne počas vianočného obdobia medzi Štedrým dňom a Silvestrom.

Ahmed A. (25) a Alik B. (31) sú už od štvrtka vo väzbe vo viedenskej štvrti Wiener Neustadt Potvrdil to prokurátor z Neustadtu Erich Habitzl , ktorý z „taktických dôvodov“ ďalšie podrobnosti nezverejnil.

Jeden z dvoch podozrivých z terorizmu je zastúpený známym právnikom Wolfgangom Blaschitzom, ktorý už v minulosti legálne zastupoval veľa teroristov z oblasti IS. Celú záležitosť komentoval slávny právnik veľmi zdráhavo: „Vyšetrovanie je klasifikované ako prísne tajné. Nemôžem o tom ani veľa povedať. Môj klient je dobre integrovaný športovec. Myslím si, že tieto obvinenia sú absolútne nezmysly,“ povedal novinárom.

Aj keď samozrejme zatiaľ platí pre oboch Čečencov prezumpcia neviny, celé utajovanie prípadu nesie v sebe čosi hrozivého. To, že sa médiá dozvedeli o zatknutí podozrivých až o niekoľko dní, k upokojeniu verejnosti tiež veľmi  neprospieva.

Viedeň sa nachádza veľmi blízko našich hraníc a žije, pracuje tam, ako aj ju navštevuje, veľa občanov našej vlasti. Preto sa tento prípad dotýka, či to chceme, alebo nechceme, nás všetkých. Toto už nie sú hrozby niekde ďaleko. Hrozba terorizmu už pomaly, ale iste, stojí pred naším prahom.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář