JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

VIDEO: Italové mlátí drzého agresivního migranta, který obtěžoval mladou dívku. Poláci jsou z tohoto videa nadšení, má obrovskou sledovanost

ITÁLIE: Poměrně velkou pozornost si na Facebooku získalo krátké video, které sdílela polská stránka s názvem Prawicowo. Popisek pod videem zní: „ Italové už mají dost nelegálních migrantů, nervy praskají… Takto zareagovali po útoku údajného imigranta na mladou dívku.“ Video zachycuje potyčku na ulici, zřejmě z oken protějšího domu, a podle názorů diváků pochází spíše ze Španělska, než z Itálie. A stojí to opravdu za to.

Mladý  domnělý imigrant na ulici zastaví dívku, která je téměř o hlavu menší, a hrubě jí chytne za vlasy. Záběr se v té chvíli přeruší a znovu naskočí v momentě, kdy mladík již leží na zemi a je mlácen a kopán třemi dalšími muži, přičemž jeden z nich má v ruce hůl. Ostatní kolemjdoucí procházejí dál bez povšimnutí. Zdá se, že dokonce i žena, která video natáčí, podporuje ony muže v akci a souhlasně na ně pokřikuje.

Dotyčné video zde:

https://www.facebook.com/prawicowo/videos/320932245703638/

Video mělo na sociálních sítích značný ohlas, zejména u polského publika, na něž se facebooková stránka Prawicowo zaměřuje především. Kromě téměř 900 tisíc zhlédnutí dostalo skoro 10 tisíc „lajků“ a bylo hromadně sdíleno.

Našel se i jeden český komentář, který výmluvně vyjadřuje názor mnoha Čechů na migraci obecně. Není co dodat.

V diskusi, která byla vedena především v polštině, se anglicky vyjádřil Kamil Gajewski, jenž napsal: „Dobře, zatraceně moc dobře! Už dávno to musíme řešit takhle.“

Situace v Itálii se jeví jako velice vyhrocená. Italský senátor a politický lídr Matteo Salvini může být souzen v další kauze týkající se jeho protiimigrační politiky. Horní komora tamního parlamentu ho totiž zbavila imunity pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z lodi Open Arms v italském přístavu.

Salvini na to konto vystoupil před senátory a pronesl bojovnou řeč. Mimo jiné prohlásil: „Děkuji všem, kteří jste mě poslali před soud, protože jste mi tím dali dárek. Já na ten soud nepůjdu se skloněnou hlavou a s ohnutými zády jako jiní,“ zdůraznil vůdce strany Liga.

Salvini je od roku 2013 předsedou strany, původně Liga Severu (Lega Nord), nyní Liga. Před všeobecnými volbami v květnu 2018 vedl volební kampaň Ligy Severu pod heslem „Italové napřed“, tedy ve znamení odporu proti masovému přistěhovalectví, hlavně ze zemí Afriky na člunech přes Středozemní moře. Tím se postavil proti benevolentnímu přístupu biskupů římskokatolické církve a samotného papeže Františka k tomuto pro obyvatelstvo Itálie palčivému problému.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář